Praktický zácvik

Praktický zácvik (PZ) obsluhy OMV je nedílnou součástí Základního nebo Rozšiřujícího školení. Praktický zácvik je možné také objednat pro osvojení praktických dovedností při delší odmlce v práci se strojem nebo při přechodu na jiný stroj, jiné pracoviště apod. Postup praktického zaučení a ovládání manipulačního vozíku vychází z návodu k obsluze manipulačního vozíku.

Před zahájením praktického zácviku musí uchazeč předložit instruktorovi, který bude provádět praktický zácvik tyto dokumenty:

• Záznam o E-školení teoretická část
  • Lékařský posudek – potvrzený lékařem
  • Záznam o praktickém zácviku (bianco)

Všechny tyto dokumenty jsou ke stažení po ukončení ZŠ nebo RŠ teoretická část. Doba praktického zácviku je závislá na rychlosti a dovednosti se kterou uchazeč zvládne požadované úkony. Požadované úkony jsou stanovené osnovou a jejich podrobný popis je uveden v Záznamu o praktickém zácviku.

Povinností provozovatelů je seznámení obsluhy motorového vozíku s místními provozními předpisy (DPŘ), rozbory rizik. K tomuto může případně využít instruktora provádějícího praktický zácvik.